Chat:

Chat kavramı teknolojinin yayılması ile birlikte ülkemizde oldukça fazla telaffuz edilir oldu. Çet veya çetleşme gibi tabirlerde tabiî ki doğal olarak ortaya çıktı.

 

Chat sitelerinin içeriklerine bakıldığı zaman yazılı, sesli veya görüntülü olarak çeşitlendiğini görmekteyiz. Kullanıcılara hitap edecek şekilde hazırlanan bu sitelerden herhangi birini kullanmak isteyenler kullanabilirler.

 

Bunun yanı sıra bu sitelerin kimilerinin bedava kimilerinin ise ücretli olduğunu görmekteyiz. Ücretli olan siteler tabiî ki diğerlerine oranla daha fazla özelliklere ve içeriğe sahiptirler. Sonuçta o siteyi işletenlerde hizmetlerinin karşılığını bir yerde almak istemektedirler. Onları da anlayış ile karşılamak gerektiğini düşüyorum.

 

Ancak bu sistemlerin hepsinin içine alabilen ender sitelerde vardır facebook gibi siteler de kullanıcılar hem görüntülü hem de yazılı olarak chat yapabiliyorlar. Tabiî ki o büyük bir site ve mali güçleri bir çok siteye oranla daha fazladır.

 

Bu sitelerin kullanım amaçları genel olarak flort etmek, arkadaş bulmak, veya ciddi birileri ile tanışıp evlilik yoluna gitmektedir. İnternet üzerinden evlenen insanların sayısının arttığını da baz alırsak bu teorimiz bizi asla yanıltmaz aksine kuvvetlendirir.

 

Bedava olarak yayın yapan siteler içinde radyo yayınları ve yarışma botları bulunmaktadır. Bunun amacı gelen kişilerin sitede daha hoş zaman geçirmelerini sağlamaktır. Aradığını bulamayan bir insan neden o siteyi sürekli olarak kullansın ki. Hoş şeyler olacak ki kişiler de aradıklarını bulmuş bir şekilde o sitede vakit geçirecekler

 

 

Evde Yapılan İşler

 

Bu günkü yazımızı hanımlara ayırmaya karar verdik ve onların ilgisini çekebilecek bir konu hazırladık bu konu hakkında sizlere bilgi vereceğim inşallah.

 

Evde yapılabilecek işler hanımların daha çok ilgisini çekmektedir evde oturup dışarıda çalışmayan hanımlar ev bütçesine katkıda bulunmak için bu tür işlere çok sıcak bakıyorlar. Çünkü yapacakları iş kendi evlerinde olduğu için.

 

Sabah kalkmaya ihtiyaçları yok otobüs bekleme derdi yok, Bunlar olunca da tabi çalışmak daha kolay bir hal alıyor. Bu işlerden birisi kese kâğıdı yapmaktadır. Pazarcılar ve alışveriş merkezlerinde bu kese kâğıtları kullanılmaktadır. Hanımlar bu kâğıtları kendi evlerinde rahatlıkla yapabilirler. Tabi ilk başta biraz acemilik çekebilirler. Ancak işin tekniğini öğrendikten sonra onlarda görecekler ki çok basit bir işlemdir kese kâğıdı yapmak.

 

Bunun yanında dikiş nakış yapabilirler eğer el becerileri iyiyse. Çeşitli çeyiz eşyası satan dükkânlar ve buna benzer mağazalara oldukça fazla ihtiyaç oluyor el emeği ile yapılmış danteller ve işlemeler. Bunu kim yapacak tabiî ki hanımlarımız. Erkeklerin zaten yapmasına imkân olarak elbette istisnalar kaideyi bozmaz.

 

Bu işten de anlayan erkeklerimiz bulunacaktır. Demek istiyorum ki. Hanımlarımıza biraz daha sahip çıkalım onlar çalışma konusunda cesaret verelim ve ülkemizi hep beraber kalkındıralım. 


Datenschutzerklärung
Free website powered by Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!